logotype
image1 image1 image1

Aktualności

III LO świętuje powrót Bydgoszczy do Macierzy!

Sympozjum, konkurs i debata zostały objęte patronatem honorowym Prezydenta Miasta Bydgoszczy Pana Rafała Bruskiego, Przewodniczącej Rady Miasta, pani Moniki Matowskiej-Gulczyńskiej oraz Młodzieżowej Rady Miasta Bydgoszczy.

20 lutego 2020 r. w Ratuszu odbyło się Sympozjum literacko-historyczne z okazji „100 – lecia powrotu Bydgoszczy do Macierzy”. Spotkanie z przedstawicielami władz Bydgoszczy było efektem wielomiesięcznej pracy uczniów klasy IIb , którzy pod okiem nauczycielki języka polskiego pani Joanny Bednarz – Krężel, przygotowali referaty na temat wolności. Znalazły się opracowania twórczości polskich romantyków, patrona „Trójki”- Adama Mickiewicza („Dziady” cz.III, „Konrad Wallenrod”), Juliusza Słowackiego „Oda do wolności” oraz dramaty S. Wyspiańskiego. Przygotowano prace o liryce K.K. Baczyńskiego.

Uczniowie udowodnili, Ĺźe walka o wolność naszej ojczyzny toczyła się juĹź wcześniej ,nie tylko na frontach, lecz takĹźe słowem, piórem i pędzlem Pisarze i poeci zagrzewali naród do walki, analizowali losy powstań, dociekali błędów i starali się podnosić Polaków na duchu. Ojczyzna stała się najwaĹźniejszą wartością, dla której trzeba było Ĺźyć, tworzyć i umierać.

Podczas odczytu prac uczniowie prezentowali utwory własne, napisane na dzisiejsze spotkanie, które są ich własną refleksją na temat współczesnej definicji wolności.

Na sympozjum śpiewano piosenki, znalazł się też element rekonstrukcji historycznej.

Na końcu miała miejsce debata „Bydgoszcz po powrocie do Macierzy wykorzystała swój potencjał”, wystąpili uczniowie III LO.

Całą uroczystość z Ratusza transmitowano na kanale you tube.

Poniżej przesyłam link do transmisji

https://www.youtube.com/watch?v=IRsBzWyRVdA

 

2021  III LO  globbers joomla template

Zgodnie z definicją danych osobowych zawartą w Ogólnym Rozporządzeniu o Ochronie Danych Osobowych 2016/679 (RODO), wizerunek jest uznawany za daną osobową, dlatego też podlega ochronie na zasadach zawartych we wskazanym akcie prawnym. Jeżeli na stronie internetowej: http://www.3lo.bydgoszcz.pl oraz stronach jej podległych, znajduje się zdjęcie z Twoim wizerunkiem, zamieszczone wbrew Twojej woli prosimy o kontakt na adres email: zso03@edu.bydgoszcz.pl ze wskazaniem zdjęcia do usunięcia.

  
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk