logotype
image1 image1 image1

Aktualności

Projekt EU FCHgo - wykład dr. Krzysztofa Rochowicza

W dniu wczorajszym w naszej szkole odbył się wykład dr. Krzysztofa Rochowicza z Wydziału Fizyki Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu dotyczący uzyskiwania energii z ogniw wodorowych. Wykład, w którym udział wzięli uczniowie klasy ID oraz IID, odbył się w ramach projektu EU FCHgo, który realizowany jest  przez Wydział Fizyki UMK, przy współpracy m.in. z naszą szkołą. Projekt UE FCHgo! wprowadza problematykę energii do europejskich klas poprzez wspieranie edukacji w zakresie wodoru i ogniw paliwowych w szkołach. Wodór jest najbardziej rozpowszechnionym pierwiastkiem we Wszechświecie i czystym nośnikiem energii, ale moĹźliwość wykorzystania energii H2 jest rzadko poruszanym tematem na zajęciach szkolnych. Podstawowe zasady funkcjonowania FCH i wynikające stąd korzyści są jednak waĹźnym aspektem edukacji szkolnej, zapewniając młodym umysłom odpowiednie przygotowanie do transformacji energetycznej, tak by myślenie ekologiczne stało się integralną częścią ich Ĺźycia.

2021  III LO  globbers joomla template

Zgodnie z definicją danych osobowych zawartą w Ogólnym Rozporządzeniu o Ochronie Danych Osobowych 2016/679 (RODO), wizerunek jest uznawany za daną osobową, dlatego też podlega ochronie na zasadach zawartych we wskazanym akcie prawnym. Jeżeli na stronie internetowej: http://www.3lo.bydgoszcz.pl oraz stronach jej podległych, znajduje się zdjęcie z Twoim wizerunkiem, zamieszczone wbrew Twojej woli prosimy o kontakt na adres email: zso03@edu.bydgoszcz.pl ze wskazaniem zdjęcia do usunięcia.

  
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk