logotype

Zdolni znad Brdy

Zdolni znad Brdy

Zachę™camy wszystkich uczniów naszej szkoł‚y do wzię™cia udział‚u w różnorodnych zajęciach organizowanych w ramach programu „Zdolni znad Brdy” .
Informacje o spotkaniach organizowanych w tym roku szkolnym znajdziecie na stronie http://www.edu.bydgoszcz.pl w zakł‚adce – uczniowie.


•    Szczególnie zachę™camy do uczestnictwa w zajÄęciach z serii „Fabryka szans”. Można tu znalełść‡ interesują…ce formy realizacji swoich pasji, zainteresowań oraz doskonalić‡ wiedzę™ i umieję™tności potrzebne w dalszym kształ‚ceniu.
•    Można też skorzystać‡ z oferty poradni psychologiczno-pedagogicznych, które organizują… warsztaty wsparcia psychologicznego dla uczniów.
•    Dla uczniów, którzy chcą… samodzielnie poszerzyć wiedzę™ korzystając z księ™gozbiorów Biblioteki Pedagogicznej lub innych bibliotek uczelnianych będą… mogli skorzystać‡ z „Karty Wyjątkowego Czytelnika” .
•    Ci, którzy mają… już jakiś› dorobek naukowy mogą spotkać‡ się i wymienić‡ doł›wiadczenia naukowe w ramach „Forum Olimpijczyków” szczegół‚y pojawią się™ niebawem.
•    Ciekawą formą… ł‚ączenia nauki i wypoczynku są… obozy letnie, jednak na nie trzeba będzie poczekać‡ do wakacji.

Jeśli na stronie projektu nie znajdziecie wszystkich potrzebnych informacji można kontaktować się™ ze szkolnym koordynatorem projektu – Pani… Jolanta… Reszkowska….

 

AKTUALNOŚšCI

 

W dniach 23. -27.08.2021 Pałac Młodzieży w Bydgoszczy organizuje obóz naukowy dla uczniów zdolnych z zakresu biologii.
Obóz skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych (od września 2021 uczniowie I - III/IV klasy).
Zajęcia warsztatowe skierowane są do uczniów szkół ponadpodstawowych, a prowadzone będą w dwóch grupach:
 
1. Wakacyjne przygotowania do matury rozszerzonej z biologii dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
 
2. Wakacyjne przygotowania do olimpiady biologicznej dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
 
Warsztaty prowadzone będą przez pracowników naukowych uczelni wyższych oraz nauczycieli mających wymierne osiągnięcia w pracy z uczniami zdolnymi.
 
Więcej na stronie Programu „Zdolni znad Brdy”

https://www.edu.bydgoszcz.pl/mlodzi-zdolni-biolodzy-to-propozycja-specjalnie-dla-was-w100,1310,40831.html

 

 

Marzec 2021

 

W marcu 2021 r. Miejski Program Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy” zaprasza konferencję naukową z cyklu „Forum Olimpijczyków – Laboratorium Zdolności” (online)
 

24.03.2020, godz. 10:00

„Forum Olimpijczyków – Laboratorium Zdolności” – konferencja naukowa dla uczniów zdolnych (online)
Tematyka spotkania: język polski, literatura polska, historia.
Odbiorca: uczniowie szkół ponadpodstawowych.
Z okazji uchwały Sejmu RP ustanawiającej rok 2021 Rokiem Konstytucji 3 Maja, motywem przewodnim konferencji jest: Konstytucja: jej historia od 1791 r. do dziś.
W ramach konferencji odbędą się:                                   
·         prezentacje dorobku naukowego uczniów z IV LO w Bydgoszczy - laureatów
i finalistów olimpiad i konkursów;
·         debata na temat praw zawartych w Konstytucji prowadzona przez młodzież IV LO;
·         prelekcje wygłaszane przez pasjonatów, badaczy nauk humanistycznych, którzy swymi wystąpieniami zachęcą młodzież do poszerzania wiedzy i dążenia do sukcesu. Zaproszenie przyjęli wykładowcy z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
w Bydgoszczy
: dr hab. Beata Morzyńska-Wrzosek prof. UKW - Wydział Literaturoznawstwa oraz dr Katarzyna Barbara Grysińska-Jarmuła – Wydział Historyczny.
Konferencja naukowa organizowana jest w ramach programu „Zdolni znad Brdy” a odbędzie się w przestrzeni wirtualnej na platformie Microsoft Teams (online).
Przewidywany czas spotkania - ok. 2 godziny zegarowe.
Informacji udziela Monika Grzybowska, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..pl  lub tel.
533 18 23 26.

 

WRZESIEŃ 2020

 

Miejskiego Program Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”.

 Nieustannie proszę o wstawienie tego na stronę w zakładce   Zdolni znad Brdy  :-)

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy wraz z Miejskim Ośrodkiem Edukacji Nauczycieli serdecznie zaprasza we wrześniu na spotkanie skierowane do koordynatorów ds. ucznia zdolnego
w bydgoskich placówkach oświatowych

  1. „Program Zdolni znad Brdy – współpraca i wymiana doświadczeń”

29.09.2020, godz. 16.00

Zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie online skierowane do koordynatorów ds. ucznia zdolnego w bydgoskich placówkach oświatowych, nauczycieli przygotowujących zdolnych uczniów do olimpiad i konkursów przedmiotowych, pedagogów i psychologów.

Spotkanie pn. „Program Zdolni znad Brdy – współpraca i wymiana doświadczeń” ma na celu pogłębienie współpracy: Program=Szkoła i Program=Nauczyciele oraz Program=Uczeń i Program=Rodzic.

Podczas spotkania podzielimy się doświadczeniami z lat 2014-2020 oraz wybierzemy tematy do szkoleń, warsztatów, seminariów, konferencji i innych niezbędnych do poszerzania wiedzy na temat ucznia zdolnego.

Webinar poprowadzą:

dyrektor Miejskiego Ośrodka Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy dr Łukasz Kosiński

oraz  koordynator Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy” Monika Grzybowska.

Przewidywany czas spotkania - ok. 2 godziny dydaktyczne.

Informacji udziela Monika Grzybowska, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub tel. 533 18 23 26.

Link do informacji i zapisów:

https://moen.edu.bydgoszcz.pl/program-zdolni-znad-brdy-wspolpraca-i-wymiana-doswiadczen-w100,500,30975.html

2021  III LO  globbers joomla template

Zgodnie z definicją danych osobowych zawartą w Ogólnym Rozporządzeniu o Ochronie Danych Osobowych 2016/679 (RODO), wizerunek jest uznawany za daną osobową, dlatego też podlega ochronie na zasadach zawartych we wskazanym akcie prawnym. Jeżeli na stronie internetowej: http://www.3lo.bydgoszcz.pl oraz stronach jej podległych, znajduje się zdjęcie z Twoim wizerunkiem, zamieszczone wbrew Twojej woli prosimy o kontakt na adres email: zso03@edu.bydgoszcz.pl ze wskazaniem zdjęcia do usunięcia.

  
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk